سیما تیرانداز و پسرش

بیوگرافی سیما تیرانداز

سیما تیرانداز متولد سال ۱۳۴۹ است و یک پسر به نام رایان دارد ، وی همسر سابق ناصر هاشمی و همسر مجید جوزانی است ، لیسانس ادبیات نمایش را از دانشگاه آزاد اسلامی دارد ، دوره بازیگری را زیر نظر گلاب آدینه گذرانده ، شروع فعالیتش از سال ۱۳۶۷ با نمایش های آموزشی مدرسه هنر و ادبیات بود .

جوایز

جایزه بهترین بازیگر زن از دهمین جشنواره تئاتر فجر برای نمایش مرگ یزد گرد (۱۳۷۰)
نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول در یازدهمین فیلم فجر برای فیلم فجر برای فیلم سایه های هجوم.
با بازی در نقش کوتاهی در فیلم هامون ساخته داریوش مهرجویی به سینما آمد و سپس در فیلم بانو ساخته دیگر داریوش مهرجویی بازی کرد. اما سایه های هجوم فرصت مناسبی برای هنرنمایی او بود که برای بازی در همین فیلم نامزد جایزه بهترین بازیگر زن از یازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.
او امسال « پاداش سکوت » را روی پرده داشت که برای همین فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن از یازدهمین جشن خانه سینما شد

فیلم شناسی

هامون (داریوش مهرجویی – ۱۳۶۸)
بانو (داریوش مهرجویی – ۱۳۷۰)
سایه های هجوم (احمد امینی – ۱۳۷۱)
جاده عشق (رجب محمدین – ۱۳۷۲)
پاداش سکوت (مازیار میری )

مجموعه های تلویزیونی

پنجره ای رو به باغچه (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۲)
بی بی یون (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۴)
دور باغ گذشت (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۴)
وکلای جوان (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۵)
دومین انفجار (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۵)
باران عشق (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۸۰)
سفر سبز (مجموعه تلویزیونی،۱۳۸۵)
ستایش (۱۳۸۹)

مصاحبه با سیما تیرانداز در ادامه مطلب

سیما تیرانداز همانند اکثریت بازیگران محبوب زن سینما و تلویزیون کشور ایران علاوه بر بازیگری,مادری دلسوز و مهربان برای پسرش رایان می باشد.
سیما تیرانداز تربیت خیلی خاصی را برای پسرش در نظر دارد,خود در این رابطه می گوید:من برای تربیت رایان خیلی مطالعه می کنم و سعی می کنم هر چیز مبهمی که برایم در مورد تربیت پیش بیاد از دکترش و …سوال کنم.مخصوصا دکتر رایان خیلی به من کمک می کند و هر زمانی که به مشکل رفتاری برخورد کنم حتما با دکترش در میان خواهم گذاشت.
سیما تیرانداز در مورد اینکه چقدر کتاب می تواند در تربیت فرزندان کمک کند می گوید:من واقعا پیشنهاد می کنم برای تربیت بهتر فرزندان از کتاب هایی که روانشناسان و دکترهای دیگر همچون تغذیه و … کمک بگیرند.
سیما تیرانداز در ادامه در مورد اینکه دوست دارد رایان در آینده یک هنرمند شود می گوید:خوب بله خیلی دوست دارم هنرمند شود ولی مسئله این هستش که در چه هنری؟.من دوست دارم در آینده در انتخاب های این چنینی پسرم دخالت کنم البته باید بگویم که راهنمایی می کنم ولی دخالت نه.ولی خیلی دوست دارم که یک نویسنده خوب شود.

گرد آوری: www.shamdooni.com

ارسال شده در تاریخ: ۱۱ دی ۱۳۸۹

مطالب مرتبط:

بیوگرافی برادران پاکدل همراه با ۲ مصاحبه با مهدی پاکدل


7 + 3 =

  1. من از آقای مهدی پاکدل سوال داشتم؟آیاسمانه پاکدل خواهر و حسن پاکدل برادر شما هستند ۲- چرا آقای حسن پاکدل دیگه کارگردانی نمی کنند ۳- و آیا شما فیلم جدیدی در اکران دارین و اگر برادر شما فیلم بسازند آیا شما و خواهرتان بازی خواهید کرد قربان شما من شمارو دوست دارم آقای مهدی پاکدل عاشقتونم من صبیحه دختر سنی و ایرانی وکمی عرب زبان ilovyou آقای مهدی پاکدل boos boosصفحه 1 از 11

جاوا اسكریپت