بیوگرافی محمدرضا اسماعیلی

محمدرضا اسماعیلی متولد سال ۱۳۵۴ در تهران می باشد ، در دوران دبیرستان در رشته الکترونیک تحصیل کرده و در دانشگاه فارغ التحصیل رشته بازیگری و کارگردانی است ، متاهل است و همسر وی غزال نکیسا اولین بانوی غواص ایرانی است و مدرک ناجی گری دارد و در یک مجموعه ی ورزشی شنا تدریس می کند ، و ۱۸ سال است که گویندگی در ” جمعه ی ایرانی ” را بر عهده دارد و حدود ۸ سالی است که نویسندگی , کارگردانی و ایفای نقش نمایشی طنز را بر عهده دارد و دو سال پیش به عنوان بهترین کمدین سال شناخته شد و این دوره هم در جشنمخاطبان شبکه ی ” جام جم ” بهترین مجری برای برنامه ی ” آفتاب مهربانی ” شناخته شد ، وی همچنین در فیلم سینمایی دزدان خیابان جردن به ایفای نقش پرداخته است.

مصاحبه با محمدرضا اسماعیلی در ادامه مطلب

* آقای اسماعیلی عزیز ضمن تشکر از شما خواهشا مختصری درباره ی زندگینامه ی خود بگویید؟

خواهش می کنم. من متولد مرداد ماه ۱۳۵۴ در تهران هستم. در دوره ی متوسطه در رشته ی الکترونیک تحصیل کردم و بعد از آن در رشته ی بازیگری و کارگردانی فارغ التحصیل شدم.

* از همسرتان بگویید؟

۴ ساله که با غزال ازدواج کرده ام و ۴ سال با هم تفاوت سنی داریم

* شغل ایشون چیه؟

او در مجموعه ورزشی شنا تدریس می کند مدرک ناجی گری دارد و رکورد غواصی ۴۳ متر در آب را شکسته است او لیسانس گرافیک است و اولین غواص زن ایرانی که مدرک زیر ۲۴ سال را در یافت کرده است.

* چطور آشنا شدید؟

او خواهر یکی از دوستانم است ۱۴ ساله او را می شناختم من از روی عشق با او ازدواج کرده ام.

* خستگی روزانه و شبانه خود را چطور به منزل می برید که گله ی همسرت را در پی ندارد؟

همسرم رفیق من است هر چند من سه ساعت در شبانه روز می خوابم و فقط جمعه ها در کنار او هستم ولی او درکم می کند زندگی سختی دارم من زندگی هنری خود را وقف مردم کرده ام فقط کار می کنم همسرم را کمتر می بینم سپاسگزارم که او این همه درکم می کند در طول ۴ سال ازدواج کمتر کسی دیده که من عصبانی بشوم از اعماق قلبم برای همسرم احترام قائلم هر چند مرا کمتر می بیند ولی همکاری او در خانه با من شوق پرواز و عشق و علاقه ی بی پایان مرا به او به همراه دارد و هیچ وقت خم بر ابرو نیاورده است.                              

* گویا دلتان از تئاتر پر است…. کجای کار عیب دارد؟

من در اجرای تئاتر هم نویسنده هستم هم کارگردان و هم بازیگر اما ای کاش به این هنر مظلوم توجه خاص می شد و با اعمال سلیقه ها بیش از این بال و پرش را نمی شکستند من نمایشنامه «مهریه مامنیر» را به اتفاق دوستان همدل و همراه در سال ۸۷ اجرا کردم که پر فروش ترین تئاتر سال های اخیر بود از سال ۸۸ قانونی اعمال کرده اند که در هیچ جای دنیا این قانون به چشم نمی خورد بر اساس این قانون کمدین نباید کارگردانی کند جای تعچب نیست؟ چرا با چنین مقرراتی دست و پای آن کسی را که ذوق در کارگردانی دارد می بندند؟ و سنگ اندازی می کنند؟

* سابقه ی اجرای چالشی هم دارین؟

من شفافیت رو دوست دارم و اعتقاد دارم که همیشه باید کرامت انسان ها رو رعایت کرد. اجرای برنامه ی چالشی , زیر سوال بردن شخصیت مهمان برنامه نیست , بلکه نقد عملکرد اوست. شما شخصیت طرف مقابل رو نمی کوبی. اصلا این حق رو نداری. ولی باید عملکرد او را نقد کنی.                               

* در زندگی هنری مدیون چه کسی هستید؟

در تئاتر اصغر سمسارزاده و در تلویزیون جواد یحیوی

* عشق و علاقه به تئاتر از چه زمانی در شما شکل گرفت؟از چه سالی شروع کردید؟

از بچگی از تئاتر ترس داشتم به اصرار مادر رفتم در تئاتر شهر فهالیت می کردم کارم را از سیاهی لشکر شروع کردم و اکنون به هیچ قیمیت حاضر نیستم از این کار دست بکشم اگر خانه ، زندگی ، ویلا و همه امکانات زندگی را هم داشته باشم عشق به این کار مرا زنده نگه داشته نیاز به خنده مردم دارم بدون مردم می میرم.تئاتر کمدی را از ۱۵ سال پیش شروع کردم و پنج سال است در تهران در بولینگ عبده این کار را ادامه داده ام و هر وقت هر شب هر برنامه ای را در این مرکز برگزار کرده صندلی خالی نداشته ام و از یک هفته قبل بلیت تمام شده است.

* قبل از اجرای هر برنامه چقدر مطالعه می کنین؟

بیشتر مطالعات من در اینترنت است و با توجه به نیازی که دارم در اینترنت جستجو می کنم و مطالب مورد نیازم رو پیدا می کنم.

* به اجرای برنامه های شاد علاقه ی زیادی دارین؟

اصولا برنامه هایی رو که انرژیک هستند بیشتر می پسندم. مثل مسابقه های تلویزیونی.

* روز مرگ یک مجری چه روزی است؟

به نظر من روزیه که مردم دیگه اون مجری رو نخواهند و کار او را نپسندند.

* آیا موافق حضور بازیگران در عرصه ی اجرا هستید؟

نه!!! معتقدم باید هر کسی در جای خودش باشه و کار خودشو انجام بده. مجری باید مجری گری کنه و بازیگرم بازی کنه.

*به سینما هم می روید؟

بله فعالیت هایی نیز دارم در خصوص اخراجی های ۳ با مسعود ده نمکی قرار داد دارم و به زودی با ایرج قادری هم قرار دادی خواهم بست

* کار کدا میک از بازیگران سینما را می پسندید؟

در بین آقایان به بازی پرویز پرستویی علاقه دارم و بازی خانوم فاطمه معتمد آریا را نیز می پسندم. ضمن این که تمام کارهای مرحوم خسرو شکیبایی را هم دیده ام و از بازیشون لذت می برم.                         

* اکنون چه کار هایی می کنید؟

اجرای برنامه آفتاب مهربانی جام جم را دارم و دو سه پیشنهاد کاری دیگر در اولویت دارم.

* حرف پایانی شما برای هوادارانتون؟

” الهی هیچ چیز نشکنه… اگه شکست دل کسی نباشه. “

منبع مصاحبه : وبلاگ خواهران دریا-سال ۸۹

گرد آوری: www.shamdooni.com

ارسال شده در تاریخ: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱

مطالب مرتبط:
بدون نظر بیوگرافی و مصاحبه با محمدرضا اسماعیلی


+ 1 = 2صفحه 1 از 11

جاوا اسكریپت