احسان کرمی و همسرش

احسان کرمی و همسرش

بیوگرافی احسان کرمی

احسان کرمی متولد تیر ماه سال ۱۳۵۹ در محله قیطریه تهران است ، متاهل است ، کاردانی تشریفات خوانده ،  دوره فیلم سازی را در انجمن فیلمسازی جوان گذرانده و بعد دوره بدن و بیان تئاتر را هم پیش میکائیل شهرستانی آموخته ، کارش را سال ۸۵ از رادیو تهران شروع کرده و در بخش‌های اجرا، بازیگری و نویسندگی در برنامه‌های چهاردیواری ممنوع، مکث ۹۵، جام ارگ، صبح تهران، تهران در شب، موج مجهول، چراغ سبز و… فعالیت داشته است. او همچنین در رادیو ایران بازیگر برنامه جمعه ایرانی، مجری بازیگر برنامه پرواز ۱۲۴۳۷ از رادیو صدای آشنا و در رادیو پیام نویسنده و مجری بخش نیمروزی پنجشنبه‌هاست.وی سال ۸۷ با اجرای برنامه نقره وارد تلویزیون شد و برنامه تصویر زندگی از شبکه ۲ سیما را اجرا کرد. کرمی هم اکنون در رادیو تهران به عنوان مجری برنامه مکث ۹۴ و پنجشنبه صددرصد فعالیت دارد و روزهای پنجشنبه در رادیو پیام نویسنده و مجری است. او همچنین در شبکه تلویزیونی جام‌جم مجری برنامه شب‌نشینی و در شبکه آموزش در برنامه رادیو هفت مشغول به فعالیت است و در حال حاضر در نمایش رپرتواری از آثار دن کیشوت با رونمایی از محسن به کارگردانی علی‌اصغر دشتی بازی می‌کند. وی در دهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، مجری برگزیده و در یازدهمین جشنواره بین‌المللی رادیو، گوینده برتر شد.

مصاحبه با احسان کرمی در ادامه مطلب

حسان کرمی از مجریان جوانی است که آهسته و پیوسته قدم برمی دارد و تا به حال توانسته تجربه های زیادی در رسانه رادیو و تلویزیون به دست آورد….

می گوید تا به حال ۴۰ شغل عوض کرده است. از کریستال فروشی گرفته تا سرآشپزی در یکی از رستوران های ایتالیایی، اما حالا حرفه اش را دوست دارد و با عشق به آن می پردازد. به بهانه حضور کرمی در برنامه «رادیو ۷» و برنامه های عصرگاهی رادیو ایران، با او درباره سلامت، خوشبختی، ورزش، اخلاق، چلوکباب و… گفت وگو کرده ایم!

▪ آقای کرمی! تعریفتان از سلامت چیست؟

من به سلامت روح و روان بیشتر اهمیت می دهم تا سلامت جسم، چون معتقدم باید روحیه سالمی داشته باشیم تا بتوانیم جسم مان را هم سالم نگه داریم. با روحیه عصبی و مشوش، نمی توان جسم سالمی داشت.

▪ شما که چنین طرز فکری دارید، وقتی مضطرب هستید، چه می کنید؟

به باشگاه می روم و می دوم یا وزنه می زنم. وقتی این کارها را انجام می دهم، روحیه ام خیلی بهتر می شود.

▪ حرفه ای ورزش می کنید یا تفریحی؟

درگذشته حرفه ای شنا، کاراته و بدمینتون بازی می کردم ولی الان کمتر فرصت این کار ها را دارم به خصوص از وقتی که پایم در بازی فوتبال آسیب دید. مدتی هم بدنسازی می کردم ولی چون رهایش کردم، به شدت چاق شدم تا اینکه پس از یک رژیم طولانی، توانستم ۱۰ کیلوگرم کم کنم.

▪ چه نوع رژیمی گرفتید؟

برنج، نوشابه و شیرینی را از برنامه غذایی ام حذف کردم و شروع کردم به پیاده روی.

▪ برای حفظ صدایتان هم کار خاصی انجام می دهید؟

یکی از کارهایی که به کیفیت هر چه بهتر صدا کمک می کند، دویدن است، چون حجم صدا را افزایش می دهد. من همیشه عاشق سرکه بوده و هستم به خصوص وقتی که با سالاد ترکیب می شود. خربزه را هم دوست دارم اما این مواد غذایی چون به تارهای صوتی آسیب می زنند، آنها را از برنامه غذایی ام حذف کرده ام.

▪ زندگی آرامی دارید؟

به نسبت بله، سعی می?کنم زندگی آرامی داشته باشم اما واقعا نمی دانم؛ آنقدر زندگی در تهران اضطراب آور است که حدود یک ماه پیش با همسرم تصمیم گرفتیم برای زندگی به کیش برویم، اما چون شرایط دلخواهم در آنجا فراهم نشد، نرفتیم. مدام با خودم فکر می کنم فرزند من در آینده با این همه استرس چگونه زندگی خواهد کرد. این روزها آدم از لحظه ای که از خانه بیرون می رود تا زمانی که به خانه برمی گردد، دچار استرس و تشویش است.

▪ فکر می کنید دلیل این مساله چیست؟

از قدیم می گویند از ماست که بر ماست. من فکر می کنم ما خیلی ساده از خیلی چیزها گذشته ایم. مثلا معمولا وقتی جلوی ماشینت می پیچند و مقصر هم هستند، ترجیح می دهی چیزی نگویی و رد شوی، اما گاهی هم کار به جایی می کشد که آدم یک دفعه به نقطه جوش می رسد.

▪ از آن گروه آدم هایی هستید که بد عصبانی می شوند؟

متاسفانه بله و به همین دلیل سعی می کنم کمتر عصبانی شوم.

▪ طعم شهرت برایتان شیرین است؟ به خصوص الان که بیشتر وقت ها چهره تان در تلویزیون دیده می شود؟

من می توانم هر روز برنامه تلویزیونی داشته باشم و بیشتر از این دیده شوم ولی ترجیح می دهم که انتخاب های درستی داشته باشم چون دلم می خواهد هم خودم و هم مخاطبانم از کارهایم راضی باشند. به نظرم به موقع انتخاب کردن، خیلی مهم است. به هر حال من این گونه به کارم نگاه می کنم و هیچ وقت شهرت وسوسه ام نکرده است.

▪ از اجرایتان در رادیو بگویید. احسان کرمی رادیو با تلویزیون تفاوتی هم دارد؟

مساله ای که در رادیو بسیار اهمیت دارد، این است که بتوانی مخاطبت را بشناسی و با او ارتباط برقرار کنی مثلا وقتی من ۷ عصر برنامه ای را اجرا می کنم، باید متوجه این باشم که مخاطبانم رانندگان خسته و احتمالا کلافه هستند، پس باید آنها را به آرامش دعوت و از شعار دادن های بی فایده خودداری کنم.

▪ خودتان آنقدر آرامش دارید که بتوانید دیگران را به آرامش دعوت کنید؟

من آدم عجیب و غریبی هستم. گاهی وقتی همه عصبی هستند، آنقدر آرامم که دیگران را هم آرام می کنم و برعکس گاهی مثل اسفند روی آتش می شوم، اما به هر حال سعی می کنم خودم آرام باشم تا بتوانم این آرامش را به دیگران هم منتقل کنم.

▪ بارها در اجراهایتان از خاطراتتان گفته اید، آیا آدم خاطره بازی هستید؟

بله، بسیار زیاد. در طول روز زیاد به خاطر ه هایم فکر می کنم ولی نه آنقدر که نتوانم از حال لذت ببرم.

▪ شنیده ام زمانی آشپزی می کردید.

بله، اما حدود ۵ سال است که این کار را کنار گذاشته ام.

▪ یعنی دیگر حتی برای خودتان هم آشپزی نمی کنید؟

نه، فقط یک هفته بعد از ازدواجم یک پیتزا پختم و پس از آن دیگر این مسوولیت را به عهده همسرم گذاشتم چون ایشان دست?پخت فوق العاده ای دارند و دیگر نیازی به آشپزی کردن من نیست.

▪ آشپزی برایتان چه حسی داشت؟

خلاقیت! من بیشتر دوست دارم در آشپزی کارهای جدید انجام دهم و غذاهای تازه درست کنم.

▪ به غذا چه حسی دارید؟

من عاشق غذا و خوردن آن هستم اما به عشقی که در پختن غذا به کار رفته، بیشتر اهمیت می دهم.

▪ به نظرتان لذیذترین و خوشمزه ترین غذای دنیا چیست؟

چلوکباب! ایرانی ها باید به این غذا افتخار کنند. من یک بار ۴ پرس چلوکباب را با تمامی مخلفاتش خوردم.

▪ اهل فست فود هم هستید؟

بله، اما نه خیلی زیاد. بیشتر فیله مرغ آماده را سرخ می کنم و با نودل یا چیزهای دیگر می خورم. عاشق پیتزا و کله پاچه هم هستم. اما کله پاچه را معمولا سالی یک بار می خورم چون خیلی چرب است.

▪ اگر قرار باشد روی یک بوم سفید نقشی بکشید، چه خواهید کشید؟

سوال سختی پرسیدید! احتمالا یک خانه می کشم که دود از دودکش آن بیرون می آید و من همراه همسرم، پدر و مادرم و برادرهایم بیرون خانه داریم با هم بازی می کنیم. من خیلی زندگی را سخت نمی گیرم.

▪ می شود گفت شما آدم خوشبختی هستید؟

بله، خدا را شکر عمیقا احساس خوشبختی می کنم چون خانواده، همسر و شغل خوبی دارم و درآمدم هم آنقدر است که محتاج کسی نباشم.

منبع مصاحبه : روزنامه سلامت – محبوبه ریاستی

گرد آوری: www.shamdooni.com

ارسال شده در تاریخ: ۲۸ بهمن ۱۳۹۰

مطالب مرتبط:
بدون نظر بیوگرافی و مصاحبه با احسان کرمی


2 + 1 =صفحه 1 از 11

جاوا اسكریپت